...

ASIA PYREK – “MARIPOSA”

Propaguję szczęśliwe, kreatywne życie – naturalny śpiew, świętą kobiecość, poszerzanie świadomości. Indianka. Numerolożka. Coach szczęścia. Wokalistka i kompozytorka. Podróżniczka.

Jestem Tancerką Słońca – zaadoptowaną przez kanadyjskie Czarne Stopy 23 lata temu. Od Indian przyjmowałam nauki – m.in. na temat świętej kobiecości. Od 25 lat zajmuję się szczęściem – o nim piszę, mówię i śpiewam. Jako Mariposa – nagrałam na Kubie solową płytę “Efekt Motyla” (to muzyczna podróż bohaterki). Obecnie pracuję nad kolejnym solowym albumem – tym razem prawie same moje głosy. 15 piosenek “O! Miłości…” – mądrości Serca. Piosenki dotąd opublikowane “Jestem” i “Jedyni wymarzeni”. Propaguję otwieranie się na śpiewanie (autorskie warsztaty “JesteśMY Muzyką” i improwizowany chór “Mariposa Circle Singing”).

Moją medycyną jest głos, improwizacja i tworzenie pieśni – jako sposób na uwalnianie blokad energetycznych, docieranie do siebie, ukochiwanie siebie, otwieranie się na piękno swojej duszy i odzyskiwanie dostępu do mocy swojej kreatywności, oraz śpiewanie w kręgu – jako sposób na doświadczanie głębokiego połączenia z innymi, czasem wręcz mistycznych uniesień.

WARSZTATY

Oddech, głos, lekkość, improwizacja, zabawa, żeby odkryć siebie – radość i piękno, które w nas. Taki rodzaj pracy z głosem daje też możliwości wspólnego tworzenia, czyli doświadczania aktu kreacji, kiedy razem stwarzamy coś z niczego – improwizowane utwory, których wcześniej nie było – muzykę, która rodzi się przez nas.

  1. JesteśMY Muzyką

Podczas warsztatów „JesteśMY Muzyką” zajęcia prowadzone będą w 3 blokach tematycznych:

– otwieranie się na swój naturalny głos – tu istotne jest rozluźnienie ciała i umysłu, tak żeby ocena i stres nie spinały nam gardła i całego ciała – pomocne w tym będą ćwiczenia relaksacyjne i joga głosu;

– odnajdywanie dostępu do naturalnej wokalnej ekspresji –  w tym bloku pojawi się podstawowa wiedza na temat muzyki – jak ją tworzyć, jak improwizować, jak korzystać z ciała podczas tworzenia muzyki (rytmika, oraz body percussion), a także jak wykorzystać emocje, opowiadanie historii (ćwiczenia aktorskie) i przede wszystkim dobrze się bawić;

– CIRCLE SINGING czyli wspólne tworzenie muzyki w kręgu. Tu w oparciu o techniki, które propaguje Bobby McFerrin, tworzyć będziemy utwory improwizowane na 3 lub 4 głosy (plus ewentualna improwizacja solo). Każdy będzie mógł zostać kompozytorem i dyrygentem swojego utworu, a zespół ten utwór wykona.

  1. Koncert solowy – Mariposa “O! Miłości…” na otwarcie festiwalu

Podczas koncertu zaśpiewam piosenki z mojej nowej płyty – wszystkie o mądrości serca, z pozytywnym przekazem 🙂 oraz piosenkę “Wolę sobą być” z płyty Mariposa “Efekt Motyla”.

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.