KARO AKABAL

Spirala Erosa czyli czyli 6 kolorów naszej seksualności

Warsztat dla kobiet  w formie procesu grupowego z częścią wykładową, podczas którego poznasz i doświadczysz Spirali Erosa, modelu ludzkiej seksualności opracowanego przez Karo Akabal, założycielkę Sex & Love School, który służy do osobistego rozwoju w obszarze seksualności oraz zrozumienia kolektywnych procesów z seksualnością i relacjami między płciami w tle.

Spirala Erosa uwzględnia  różnorodność naszych seksualnych reakcji, pragnień i fantazji, pomaga je oswoić i zaprowadzić pokój między jakościami, które na pozór wzajemnie się wykluczają – na przykład między dzikim, instynktownym seksem a stabilnym związkiem, dominacją a uległością, uśpionym pożądaniem w realu a gorącymi fantazjami w snach.

Ten model również można stosować dla zrozumienia społecznych, politycznych i kolektywnych zjawisk w obszarze seksualności, takich jak polaryzacja postaw w społecznościach, konflikty międzynarodowe z płcią i seksualnością w tle, wzrost popularności konserwatywnych modeli oraz ruch #metoo.

 


Kobiecy Krąg o seksualności – Sex & Love School 

Kochane Kobiety

Zwołuję Was do Kobiecego Kręgu dedykowanego naszej seksualności.

Wołam Siostry ze społeczności Sex & Love School, przestrzeni online, w której od prawie 8 lat gromadzą się kobiety, aby się uczyć, uzdrawiać, rozwijać i wspierać w eksplorowaniu i odkrywaniu potencjału, który tkwi w naszej seksualności.

Wołam Siostry ze wszystkich innych Kręgów, z różnych miejsc, gdzie praktykowane jest Siostrzeństwo w Erosie i głębokie słuchanie w duchu Kultury Kręgu.

Wołam Siostry, które szukają swojego Kręgu, pragnąć doświadczyć bezpiecznej przestrzeni, w której będą mogły pokazać się, jako seksualne istoty.

Usiądźmy razem i pozwólmy, aby popłynęły słowa i emocje, aby rozluźniły się nasze ciała a dusza prowadziła nas do spełnienia.

Zwołuję Kręgi Sex & Love School ponieważ wierzę w kolektywną mądrość, rodzącą się z głębokiego słuchania. Mądrość, która pozwala nam otworzyć się na rozwiązania, na jakie nie wpadlibyśmy dyskutując ze sobą i przerzucając się argumentami. Mądrość, która jest potężniejsza niż suma naszych indywidualnych, osobistych mądrości.

Od wielu lat słucham, świadkuję i towarzyszę Kobietom w odkrywaniu przez nie ich własnej prawdy w obszarze seksualności i intymnych relacji. W tej pracy używamy mocy Kręgu, jako transformującego narzędzia do komunikacji z innymi i samym sobą. Narzędzia, które pozwala nam otworzyć się na rozwiązania, wykraczające poza nasze ograniczone, indywidualne postrzeganie.

Widzę świat, w którym używamy Kręgu do budowania wspólnoty, do tworzenia prawa. Prawa, które uwzględnia potrzeby wszystkich członków społeczności. Dlatego zapraszam Was do tego doświadczenia podczas Festiwalu Kobiet.