...

MAŁGORZATA RYDLEWSKA

Ramię W Ramię – tańce w kręgu z 4 stron świata
spotkanie w ruchu (tańce w kręgu z elementami improwizacji ruchowej)

Krąg stanowi niezwykłą formę taneczną, zupełnie różną od tańca w parach czy solo. Taniec w kręgu daje poczucie jedności i wsparcia. Doświadczamy niezwykłej energii, poczucia siły/mocy jakich nigdy nie poczujemy tańcząc w pojedynkę.

Tańce w kręgu zapewniają niezwykłe bogactwo przeżyć, doznań i emocji – wiele spośród nich ma głębokie znaczenie, swoją symbolikę i historię. Kroki zazwyczaj nie są skomplikowane, by umożliwić nam głębsze doświadczenie i większą radość tańca (zamiast koncentrowania się na krokach, możemy oddać się przyjemności bycia tu i teraz, razem). Podczas naszego spotkania zaproponuję tańce z różnych stron świata, odwiedzimy m.in. Grecję, wyspy brytyjskie, Nową Zelandię, Izrael).

Będą to typowo kobiece choreografie będą o różnym charakterze i stopniu trudności.

Podczas tego spotkania będziemy poRUSZAĆ z tematem ‘kobiecości’ i ‘siły’, tańczyć… w najszerszym znaczeniu tego słowa, w poszukiwaniu połączenia różnych źródeł naszej mocy (tej fizycznej płynącej z naszego ciała) i tej zupełnie NIEfizycznej (z naszych serc).

Przyjdź i zobacz co się zadzieje. Niech poniesie Cię muzyka i niezwykły Krąg Kobiet.

Zapraszam z serca!

Warsztaty mają charakter otwarty – nie trzeba mieć żadnych szczególnych umiejętności tanecznych, czy doświadczenia tanecznego. Liczy się otwartość i chęć doświadczania.

 


Poruszenie – Hej Ciało co słychać?

spotkanie w ruchu (taniec intuicyjny, improwizacja ruchowa i symbolika ciała)

Świat pędzi jak oszalały, ludzie/rzeczy/doświadczenia przychodzą i odchodzą,.

Nasza głowa pracuje na najwyższych obrotach i ciało stara się za tym wszystkim nadążyć.

W gonitwie dnia codziennego dbamy o wszystkich i wszystko – ale czasem… zapominamy o sobie.

Ale nasze ciało pamięta – niewyrażone emocje zalegają w nim, odkładają się w tkankach, mięśniach, kościach, by w najmniej oczekiwanym momencie wrócić do nas w postaci różnych dolegliwości (kontuzji, czy choroby).

Zapraszam serdecznie do spotkania w ruchu Ciebie Kobieto z… Tobą Samą ( potem może z drugą Kobietą i z kolejną…).

Przyjdź i… zatrzymaj się na chwilę, by poRUSZYĆ się na nowo. Zobacz co się dzieje w Twoim ciele, jakie emocje tam się skrywają, w którym miejscu je czujesz, jak Cię poruszają. Pozwól swemu ciału BYĆ tu i teraz, w świadomym oddechu, w ruchu na jaki w tym momencie ma ochotę.

Poddaj się niezwykłemu uczuciu BYCIA TAŃCZONĄ…

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.