...

OPISY WARSZTATÓW

KARO AKABAL

Spirala Erosa – czyli 6 kolorów naszej seksualności

Warsztat dla kobiet  w formie procesu grupowego z częścią wykładową, podczas którego poznasz i doświadczysz Spirali Erosa, modelu ludzkiej seksualności opracowanego przez Karo Akabal, założycielkę Sex & Love School, który służy do osobistego rozwoju w obszarze seksualności oraz zrozumienia kolektywnych procesów z seksualnością i relacjami między płciami w tle.

Spirala Erosa uwzględnia  różnorodność naszych seksualnych reakcji, pragnień i fantazji, pomaga je oswoić i zaprowadzić pokój między jakościami, które na pozór wzajemnie się wykluczają – na przykład między dzikim, instynktownym seksem a stabilnym związkiem, dominacją a uległością, uśpionym pożądaniem w realu a gorącymi fantazjami w snach.

Ten model również można stosować dla zrozumienia społecznych, politycznych i kolektywnych zjawisk w obszarze seksualności, takich jak polaryzacja postaw w społecznościach, konflikty międzynarodowe z płcią i seksualnością w tle, wzrost popularności konserwatywnych modeli oraz ruch #metoo.

Kobiecy Krąg o seksualności – Sex & Love School

Kochane Kobiety

Zwołuję Was do Kobiecego Kręgu dedykowanego naszej seksualności.

Wołam Siostry ze społeczności Sex & Love School, przestrzeni online, w której od prawie 8 lat gromadzą się kobiety, aby się uczyć, uzdrawiać, rozwijać i wspierać w eksplorowaniu i odkrywaniu potencjału, który tkwi w naszej seksualności.

Wołam Siostry ze wszystkich innych Kręgów, z różnych miejsc, gdzie praktykowane jest Siostrzeństwo w Erosie i głębokie słuchanie w duchu Kultury Kręgu.

Wołam Siostry, które szukają swojego Kręgu, pragnąć doświadczyć bezpiecznej przestrzeni, w której będą mogły pokazać się, jako seksualne istoty.

Usiądźmy razem i pozwólmy, aby popłynęły słowa i emocje, aby rozluźniły się nasze ciała a dusza prowadziła nas do spełnienia.

Zwołuję Kręgi Sex & Love School ponieważ wierzę w kolektywną mądrość, rodzącą się z głębokiego słuchania. Mądrość, która pozwala nam otworzyć się na rozwiązania, na jakie nie wpadlibyśmy dyskutując ze sobą i przerzucając się argumentami. Mądrość, która jest potężniejsza niż suma naszych indywidualnych, osobistych mądrości.

Od wielu lat słucham, świadkuję i towarzyszę Kobietom w odkrywaniu przez nie ich własnej prawdy w obszarze seksualności i intymnych relacji. W tej pracy używamy mocy Kręgu, jako transformującego narzędzia do komunikacji z innymi i samym sobą. Narzędzia, które pozwala nam otworzyć się na rozwiązania, wykraczające poza nasze ograniczone, indywidualne postrzeganie.

Widzę świat, w którym używamy Kręgu do budowania wspólnoty, do tworzenia prawa. Prawa, które uwzględnia potrzeby wszystkich członków społeczności. Dlatego zapraszam Was do tego doświadczenia podczas Festiwalu Kobiet.


RENATA ARDENT-DZIURDZIKOWSKA

Warsztat: Archetypowa kobiecość – Wielka Matka

Wielka Matka kocha bezgranicznie i bez warunków. Troszczy się, niesie, wspiera, prowadzi, wskazuje sens i kierunek, uczy odwagi i zaangażowania. Wielka Matka to my same – dla siebie. W jaki sposób archetypowy obraz wielkiej karmiącej matki może nas wzmacniać, uzdrawiać, odnawiać, napełniać życiem, czułością, wdzięcznością i odwagą?
Czujemy jej obecność, gdy otwieramy się na jej miłość. I gdy ją przyjmujemy, czyli pozwalamy, aby nakarmiła głodne części nas.
W jej ramionach jest ciepło i bezpiecznie. I jest pokarm – słodki nektar z jej piersi.

Zapraszam na warsztat o miłości.

Wykład: Złoto skryte w mroku

Każdy człowiek ma cień, który żyje w naszej nieświadomości – świadomie niewiele o nim wiemy. To, czego w sobie nienawidzimy, co wypieramy, zaczyna jednak żyć własnym życiem, podkopując wiarę w naszą siłę i talenty. Odrzucając cień, odrzucamy skarb. (40 minut – do godziny)

Aby zintegrować ukryty potencjał konieczne jest przyjęcie własnego cienia, dotknięcie własnych ran. Bez tego nie sposób zobaczyć prawdy, zmierzyć się z nią, przyjąć to co jest, współczuć, prawdziwie kochać.
Ujawnianie jest zaledwie pierwszym krokiem, niezbędnym jednak, aby przemiana mogła się dokonać. Nie możemy przecież przemienić czy uwolnić czegoś, co nie jest widziane, przyjęte i uznane jako rzeczywiste.
Tego procesu już nic nie zatrzyma. Jest dla nas wielką szansą, wielkim otwarciem.


TARA DEVI

Kobieta orgazmiczna

Czyli doświadczająca pełnego przepływu życia, czująca ciało, receptywna ale również aktywna, podążajaca za instynktem, intuicją, odczuwająca przyjemność.

Czasem ciało bywa uśpione, stłumione a dostęp do przyjemności jest trudny.

Podczas warsztatu porozmawiamy o orgazmie i podzielę się z Wami praktykami, które ciało budzą, ożywiają, udrażniają przepływ energii i siły życiowej, czyli otwierają na możliwość czucia głębiej, intensywniej.

Jeśli nie odczuwasz przyjemności, zrobisz krok ku jej odczuwaniu a jeśli stan orgazmu jest Ci znany, dzięki tym praktykom będziesz mogła go wzmocnić lub zacząć doświadczać stanów multiorgazmicznych.

Uwalnianie emocji

To warsztat dający konkretne techniki do radzenia sobie z trudnymi emocjami takimi jak złość, frustracja, żal, smutek. Emocje nie uwalniane kumulują się w ciele, prowadząc do jego usztywniania, w efekcie gdy trwa to wiele lat, prowadzić może do chorób. Emocje, gdy nazbiera się ich zbyt wiele potrafią eksplodować w niekontrolowany sposób w momentach najmniej oczekiwanych i często z siłą nie adekwatną do danej sytuacji. Często również wylewają się na przypadkowe osoby, które akurat uruchomiły w nas guzik, pod którym jest już duży zebrany ładunek. Dzięki technikom uwalniania można rozładowywać napięcia na bieżąco, by ich nie gromadzić, jak również w miarę regularnej praktyki uwalniają się te długo już zalegające z odległej przeszłości.

Po rozpakowaniu tego bagażu żyje się dużo lżej a pojawiające się trudne sytuacje już nas tak nie aktywują, gdyż nie mają z czym w nas rezonować. Trudniej jest nas wtedy wyprowadzić z równowagi, jest większy spokój wewnętrzny.


DAGMARA GMITRZAK

Warsztat i Ceremonia: SACRED WOMB BLESSING

Błogosławienie swojego Łona-centrum mocy i kreatywności

Pomyśl przez chwilę o tym, że w Twoim ciele znajduje się świątynia życia, pulsujące centrum kreacji, wewnętrzny wszechświat, który – zgodnie z przekazami rdzennych kultur, łączy Cię z energią Matki Ziemi i Uniwersum.

To Twoja macica.
To nie jest tylko fizyczny organ, to również ośrodek energetyczny w podbrzuszu.
To święta przestrzeń w ciele kobiety, zwana też jej dolnym sercem.

Świadomy kontakt z tym niezwykłym miejscem w naszym ciele, daje możliwość połączenia się ze swoją kobiecą esencją, swoją mocą Kobiety.

Kiedy obejmujesz świadomością to miejsce, to tak jakbyś wchodziła do tajemniczej jaskini pełnej skarbów- tu sięgasz po swoją moc, zdolność kreacji i manifestacji marzeń.

To duchowe centrum naszej wewnętrznej Bogini.

Jeśli nie mamy kontaktu z tą przestrzenią w swoim ciele, możemy doświadczać:

– depresji
– poczucia winy
– obniżenia popędu seksualnego
– trudności w odczuwaniu przyjemności i radości
– lęku przed bliskością uczuciową, emocjonalną i seksualną
– problemów z utrzymaniem zdrowych granic w relacjach z ludźmi
– bycia zbyt uległą i zmienną emocjonalnie
– możemy się czuć zagubione w życiu, z powodu odcięcia od swojej mocy, nie realizowania swoich pasji, nie korzystania ze swojej kreatywności

Połączenie ze świętą przestrzenią Macicy i regularny z nią kontakt- to droga do poprawy jakości Twojego życia.
Bo kiedy jesteś w swojej MOCY, kiedy aktywujesz kreatywność, żyjesz w swojej Prawdzie- inspirujesz do tego samego inne kobiety.

Warsztat: Przebudzenie Bogini

Podczas tego warsztatu poprowadzę Cię przez fascynujący świat Bogiń z różnych kręgów kulturowych i nauczę praktyk budzenia BOGINI w Tobie.

Dowiesz się kim jest Bogini, poznasz arychetypy boginiczne, dowiesz się dlaczego tak ważne jest globalne przebudzenie Świętej Kobiecości- Bogini w obecnych czasach.

Przebudzenie w sobie Bogini i podążanie Ścieżką Bogini, sprawia, że:

– żyje nam się soczyściej, piękniej, lepiej – bo jesteśmy w pełni połączone ze swoją kobiecą esencją: mocą, zmysłowością, subtelnością, kreatywnością…
– wiemy czego chcemy
– podążamy za pragnieniami Serca i Duszy czyli wkraczamy na swoją Ścieżkę Powołania,
– czujemy się atrakcyjne dla siebie
– emanujemy Światłem naszej Duszy
– doświadczamy obfitości w różnych sferach życia, bo przejawiamy pełniejsze spektrum kobiecości, żyjemy w przepływie

Czy jesteś gotowa na odkrycie siebie w pełni?

Czy chciałabyś doświadczać więcej Obfitości i Miłości w swoim życiu?
To wszystko jest możliwe.

My kobiety, potrzebujemy odzyskać dostęp do swojej mocy, uśpioną w nas poprzez system patriarchalny, który w tym momencie historii naszej Planety trzyma się ostatkiem sił.

Nastał czas powrotu Bogini.

Wiele z nas oddaliło się od swojej kobiecości.
Żyjąc w pędzie, zaczęłyśmy funkcjonować na co dzień w programie męskim- czyli ciągłego działania, produktywności, realizacji celów, osiągania, niedosypiania- co prowadzi w końcu do wypalenia.

Nie dajemy sobie prawa do relaksu, przyjemności, w relacjach ze światem męskim zachowujemy się często po męsku, nasza polaryzacja jest często w przewadze męska.

Czas, aby przebudzić boginiczne aspekty.
Nie po to, aby ustanawiać matriarchat, ale aby w harmonii i z szacunkiem kobiety wraz z mężczyznami współtworzyli ten świat.
Bogini nas wzywa. Czy słyszysz jej wołanie?
Ten subtelny głos z Serca, który przypomina Ci o miłości i czułości dla siebie…
A może głos z Łona, który mówi Ci, że Twoja seksualność jest święta, że czas aby przebudzić Twoją SHAKTI…
A może głęboki głos z całej miednicy, przypominający Ci o tym, że jesteś wolną istotą i masz prawo realizować swoje marzenia?

Wizerunki Bogini są obecne w każdej rdzennej kulturze świata.
Być może widziałaś figurkę Wężowej Bogini z Krety, figurkę Afrodyty czy boginiczne rzeźby z Malty i Gozo?

Bogini to żeńska siła wszechświata, to wszystko przenikająca boska kobiecość (Divine Feminine).

Jest immanentna i transcendentna. Żyje w nas, a jednocześnie jest wszystkim.
Reprezentuje często obfitość przyrody, płodność Ziemi i kobiety, seksualność, witalność i kreację.

Bogini jest częścią kwantowego  Pola, kolektywnej nieświadomości, która jest w naszym DNA, jest jak portal, w który możemy wejść.

Przez tysiące lat patriarchatu energia Bogini była represjonowana i nadużywana.
Kobiety i przyroda nie były szanowane. Straciliśmy kontakt z Boginią i zatraciliśmy się w cywilizacji zachodniej, opartej na rywalizacji, zysku, konsumpcji…

Zapomniałyśmy, że Ona żyje w nas. Zapomniałyśmy jak się połączyć z nią w SOBIE.
Obecnie doświadczamy globalnego procesu „powrotu” do Bogini, uszanowania pierwiastka kobiecego w nas i w przyrodzie.
Nie chodzi o powrót do matriarchatu, ale o uszanowanie energii kobiecej, uhonorowanie ŻYCIA.
W naszej kulturze pędu, wiele kobiet ma w sobie przewagę pierwiastka męskiego- yang.
Żyjemy w programie działania i produktywności, ale też poświęcania się i wkładania na swoje barki więcej niż możemy znieść.

Czas na zmiany!
Czas na przebudzenie w pełni pierwiastka kobiecego w nas.
Czas na celebrację BYCIA, kreatywności, przyjemności, zmysłowości, cielesności, a nie tylko produktywności.
A zatem czy pragniesz…

– Celebrować bycie kobietą?
– Kreować takie życie, jakiego pragniesz?
– Pokochać swoje ciało?
– Uhonorować swoją seksualność i cieszyć się nią?
– Czuć się piękną, na co dzień?
– Wyrażać się poprzez swoją kreatywność?
– Doświadczać związku opartego na głębokiej Miłości i połączeniu na wielu poziomach?
– Odkryć, co jest Twoim Powołaniem?
– Stanąć w swojej Prawdzie i mówić swoim prawdziwym głosem?

Zapraszam Cię Kobieto! <3


TANNA JAKUBOWICZ-MOUNT

Wykład: Herstoria czyli jak zaistniały Kręgi Kobiet i jak wygląda dzielenie się w Kręgach.

Będę mówić również o tym kim jest Starszyzna i jakie było i jest jej miejsce w Kręgach i wspólnotach.

Starszyzna to starsi ludzie, którzy potrafią przetworzyć swoje życiowe doświadczenie w mądrość serca. Działamy z bezwarunkową miłością, słuchamy uważnie. Pragniemy z serca przekazywać Wam to, co cenne z naszego życia i doświadczenia.  Jedna z dróg działania to ponowne wprowadzenie ceremonii i rytuałów, które pomogą odzyskać ogniwo świadomości łączące nas z naturalnymi cyklami w kole  życia. Czerpiemy z rdzennych tradycji – mądrych tradycji przodków i Ducha Ziemi. Jesteśmy gotowi przekazywać zasady budowania świętej przestrzeni Kręgu wg tradycji Babci Twylah z narodu Seneka i Klanu Wilka, Mattie Davis-Wolfe i Davida Thomsona, Dhyani Yahoo i innych.

Rytuały związane z:
Ø  naturalnymi rytmami Ziemi i Księżyca: pełnia, przesilenie, równonoc i inne;
Ø  życiem społeczności- święta rodzinne i wspólnotowe;
Ø  życiem rodziny: rodzenie, macierzyństwo, ojcostwo, umieranie, śmierć;
Ø  życiem osobistym: podejmowanie nowych ról i wyzwań, stawanie się kobietą/mężczyzną, twórczynią/twórcą, wojowniczką/wojownikiem, matką/ojcem, partnerką/partnerem, stającą/stającym w obliczu przemijania i śmierci.

Starszyzna jest lustrem, które odzwierciedla dary niesione przez Młodych. Wspieramy, inspirujemy, kierujemy waszą uwagę do wnętrza abyście odkrywali Waszą medicine i ufali swojej intuicji i swojemu sercu. Jesteśmy też gotowi inicjować te osoby, które potrzebują rytuału przejścia.

Tkamy sieci kręgów kobiecych, męskich i mieszanych, tworzonych w różnych miejscach aby tworzyć wspólnotę tych, którym bliskie są wartości wizji i kultury holistycznej- kultury miłości i szacunku dla życia w całej różnorodności. Jesteśmy gotowi przygotowywać i wspierać osoby zwołujące i trzymające kręgi.

Raz w roku organizujemy Zgromadzenia Kręgów.


JANKA JANKIEWICZ

Dark Sisterhood

Ciemne Siostrzeństwo to uzdrawiający rytuał dedykowany wszystkim tym poukrywanym, ciemnym i niewygodnym zakamarkom, które wybrzmiewają w spotkaniu kobiety z drugą kobietą.

Przez tysiące lat kobiety były warunkowane, aby obracały się przeciwko sobie, po to żeby przetrwać. Często, aby ochronić siebie i swoje dzieci walczyły między sobą, porównywały się, konkurowały, zazdrościły, zdradzały, obgadywały, były wobec siebie okrutne.

W naszym DNA, w wielu przestrzeniach naszych ciał nadal drży strach o to, by nie być ukaraną za życie w zgodzie ze swoją kobiecą mocą, za życie w swojej prawdzie i pełni. Nasze oczy widziały co nas czeka, gdy nie podporządkujemy się, nasze oczy widziały egzekucje, stosy, tortury na Siostrach.

Jakiś kawałek nas uwierzył, że gdy oddamy się pod opiekę mężczyzn i zwrócimy przeciw sobie, mamy wtedy większe szanse by przeżyć. Nosimy to wszystkie, bez wyjątków. I to było potrzebne, ale już nie jest.

Obecnie coraz głośniej wybrzmiewa ten inny, duży fragment, który tęskni za Siostrą, za zaufaniem do Niej i do tego, że mogę rozpaść się w ramionach innej kobiety, tęsknota za poczuciem przynależności do siostrzanej wioski, do tego że mogę czuć się bezpiecznie, mogę poprosić o wsparcie, mogę też szeroko błyszczeć i mogę wspólnie celebrować dary świętej kobiecości.

Jak ukochać pełnię Siostrzeństwa?

Zarówno Siostrzeństwa w spotkaniu serce do serca, ciało do ciała, ogień do ognia, jak i to ciemne jak gorzka czekolada z chilli, wstydzące się i szukające ukochania Dark Sisterhood.

Siostrzeństwo jest praktyką.

Praktyką obejmujacą w pełni każdy smaczek tego co Siostra-Siostrze.

Praktyką odwagi spoglądania w siostrzane oczy jak w lustro, w te najmniej wygodne, acz kryjące największe skarby oblicza we wzajemności i równości.

W tym ciemnym też nie jesteś sama.

Teraz jest czas by tam zajrzeć, przetransformować rozbłyskiem Świadomości, i być może rozpuścić w lekkość, miłość, bliskość i powrót do naszej Siostrzanej Unii.


AGATA KAWECKA

“Daję, przyjmuję, biorę czy przyzwalam?” 

– prelekcja na temat Koła Zgody oraz ćwiczenia wspomagające określanie swoich granic i potrzeb w relacji.

Na tym spotkaniu poprowadzę Was w świat, w którym dajemy to, co ktoś naprawdę chce od nas otrzymać (a nie to, co nam się wydaje, że chciałby). Świat, w którym potrafimy także precyzyjnie wyrażać nasze własne pragnienia.

Porozmawiamy o dynamice dawania i przyjmowania dotyku, ale także o tym jak czerpać przyjemność z ciała drugiej osoby, mając jej przyzwolenie.

Precyzyjne określenie “dla kogo jest, to co robię” – zarówno w sytuacji seksualnej wymiany, jak i w każdej życiowej relacji – wspiera nas w dokonywaniu wyborów zgodnych z naszym czuciem i chroni przed wchodzeniem w rolę ofiary bądź osoby nadużywającej innych.

Klarowna komunikacja potrzeb i granic – zapraszam <3

Co możesz zrobić, by bardziej czuć swoje ciało?

Podczas naszego spotkania opowiem Wam o metodzie pracy z ciałem, emocjami i energią jaką jest rozbrajanie, a w szczególności o rozbrajaniu seksualnym.

Poruszymy następujące kwestie:
– Jak powstaje zbroja w ciele i jak może ona wpływać na jakość naszego życia?
– Czym jest rozbrajanie seksualne?
– Jak może wyglądać przykładowa sesja?
– Jakie są symptomy uzbrojonej joni [wulwy / waginy] i jak wpływa to na życie seksualne oraz nasze codzienne funkcjonowanie?
– Jakie efekty / korzyści może przynieść ten rodzaj pracy?
– Dla kogo takie sesje są wskazane, a dla kogo nie?

Będę także mówić o tym, jak same w domu możemy pracować nad pogłębianiem naszego odczuwania i aktywacją ciała.

Na końcu będzie czas na Wasze pytania.

To spotkanie może być dla Ciebie szczególnie interesujące jeśli na przykład:

– Uprawiałaś seks, kiedy Twoje ciało nie było na to w pełni gotowe.
– Uprawiałaś seks, gdy tak naprawdę nie miałaś na to ochoty, np.: by zadowolić partnera / partnerkę.
– Przyjemność odczuwasz tylko dzięki bardzo mocnemu mechanicznemu pocieraniu łechtaczki.
– Masz za sobą negatywne / traumatyczne przeżycia związane z seksualnością lub przemocą.
– Seks jest u Ciebie powiązany ze wstydem i poczuciem winy.
– Czujesz się odcięta od ciała i chcesz to zmienić.

Co to jest rozbrajanie?

Jest to intensywna, intymna, świadoma praca z uwalnianiem zastygłych w ciele emocji i traum, rozluźnianiem cielesnych spięć zmniejszających przepływ krwi i energii oraz transformacją szkodliwych przekonań.

To rozpuszczanie blokad przy pomocy dotyku, ruchu, oddechu i dźwięku.

Rozbrajanie pozwala połączyć się z ciałem, rozpoznać obecne w nas uczucia i znaleźć odwagę, by je wyrazić.


GABRIELA KLARA KOWALSKA

Warsztat: Kobiecy gniew

Jako dziewczynki i kobiety byłyśmy i wciąż niestety jesteśmy socjalizowane do wyzbywania się swojego gniewu: „gniew piękności szkodzi”, „bądź grzeczną dziewczynką”, „nie histeryzuj”, „znowu masz okres?”.

Uwierzyłyśmy, że nasz gniew jest niecywilizowany, destrukcyjny, że wyrażając go jesteśmy roszczeniowe, histeryczne, niekobiece i niebezpieczne.

Tymczasem Twój gniew to Twoja żywotność, Twoja moc sprawcza, wewnętrzna klarowność,

Twój ogień, Twój obrońca, Twoje chcenie i sięganie po to!

Czy to jest niebezpieczne?

Świat teraz bardziej niż kiedykolwiek wcześniej potrzebuje niebezpiecznych kobiet!

A kobieta, która wie, czego chce i czego nie chce, która potrafi to wyrazić i nadal pozostać w kontakcie (relacji), kobieta, która potrafi wybrać “coś innego” i o to zawalczyć dla siebie i dla świata jest Niebezpieczna.

Niebezpieczna dla wszystkich, którzy do tej pory czerpali korzyści z tego, że była grzeczna i bezpieczna.

Mam na imię Gabriela Klara i moją misją w świecie jest budowanie Nowej Kultury poprzez wspieranie kobiet w obejmowaniu mocy, energii i mądrości swojego gniewu.

Gniewu, który jest żywotnością, sprawczością i granicami, który współistnieje z miłością.

Rage & Love!<3


KAROLINA KUMOR

Świadoma higiena intymna – wykład

Co znaczy dla Ciebie higiena intymna? Czy to po prostu płyn o odpowiednim pH? Albo bieluśka podpaska i tampon “w te dni’? Tego chciał nauczyć nas mainstream. Na spotkaniu “Świadoma higiena intymna” porozmawiamy o wiele głębiej i wielopoziomowo pielęgnacji łona. Czy pielęgnacja może być uzdrawianiem? Albo profilaktyką? A może modlitwą i medytacją? W jaki sposób? Na spotkaniu dowiesz się jak używać w higienie zioła i oleje, zarówno codziennie jak i w przypadku infekcji i różnych dolegliwości. Poznasz korzyści z dotyku i automasażu brzucha, joni i piersi. Dotyk Twoich dłoni ułatwia kontakt z ciałem oraz tym, co w ciele niesiesz – emocji, napięć, wątpliwości. Ale obecność w ciele to także odpowiedzi na pytania i kreowanie miłości dla siebie. Świadoma pielęgnacja pozwala Ci na uzdrawianie przez ukochanie. Zajmiemy się również tematem emocji i uczuć, które niesiemy w sobie dla swojej kobiecości, łona, bo one też nie są obojętne w codziennej higienie. To spotkanie to podróż przez poziom ciała, emocji i przekonań.

Zdrowie intymne według Totalnej Biologii – wykład z warsztatem

W jaki sposób emocje, przeżycia i przekonania oraz osobista historia wpływają na zdrowie intymne kobiety? Biologia Totalna wskazuje na powiązanie między ciałem, emocjami i duchem. To, co dzieje się w uczuciach, wpływa na zdrowie ciała. Na tym spotkaniu poruszymy temat zdrowia łona: bolesnych miesiączek, PMS-u, cykliczności hormonalnej, mięśniaków, endometriozy, torbieli, polipów, wirusa HPV. Dowiesz się na jakie przyczyny chorób łona wskazuje biologia totalna. Jak szukać odpowiedzi o konflikty i jak przebiegają fazy aktywne i zdrowienia różnych chorób łona. Na koniec wykładu przeznaczymy chwilę na pytania i odpowiedzi.


MONIKA MALON

Ceremonia Oddechu

To Podróż do samej siebie. To czas czucia siebie, swojego ciała, uwolnienie, odpuszczenie, rozpuszczenie napięć, przemiana.

Ceremonia będzie prowadzona metoda BBTRS – Biodynamiczny Oddech Uwalniający Traumę.

Połączony oddech energetyzuje i pobudza nasze ciało, do uwolnienia napięć i zapisów z pamięci komórkowej naszego ciała. Będziemy doświadczać jak rożnego rodzaju oddech wpływa na nasze ciało, będziemy eksperymentować z ruchem i dźwiękiem a przede wszystko czuć swoje ciało i ufać jego mądrości.

To jest Twój własny proces i podróż i Ty zdecydujesz jak głęboko będziesz chciała w niego wejść.


OLGA PIETKIEWICZ

Przebudzona Intymność – spotkanie z wewnętrznym mężczyzną

Tantra zaprasza nas do poznania siebie jako kobiety i ucieleśnienia w pełni swojej kobiecej esencji poprzez spotkanie z pierwiastkiem przeciwnym, z mężczyzną. A to spotkanie może odbyć się najpierw z naszym własnym pierwiastkiem męskim, z wewnętrznym mężczyzną. W jego odbiciu oraz w relacji z nim możemy głębiej doświadczyć swojej kobiecości. Zobaczyć jak ten wewnętrzny związek warunkuje nasze związki z mężczyznami i uzdrowić rany związane z bliskością, intymnością i połączeniem z drugą osobą.

I czy oni się w ogóle znają  – Twój Shiva i Twoja Shakti? Czy spotykali się wcześniej? Kochają się czy nienawidzą? A może dopiero spotkają się po raz pierwszy?

Niech to spotkanie będzie początkiem najbardziej namiętnego, pełnego pasji i miłości romansu Twojego życia…

Twój przebudzony seksualny krajobraz – poza lojalność wobec plemienia

Jak się uformował Twój seksualny krajobraz w odbicu Twojego plemienia, mamy, taty, koleżanek w szkole, mężczyzn i tego wszystkiego, co wpływa na nas kolektywnie, z filmów, kościoła, mediów? I jak by to było pozostawić to, co jest z plemienia i już mi nie służy, wyjść poza lojalność wobec przeszłości i pozwolić sobie doświadczać siebie tak jak chcesz. W intymnych relacjach z mężczyznami, w siostrzanych relacjach z kobietami, w relacji z samą sobą i ze swoim ciałem?   

Kiedy w pełni ucieleśniamy swoją moc i dumnie obejmujemy naszą seksualność, w pełni otwieramy się na przepływ Życia jako takiego, stając się wyrazem istnienia w świecie. Stając się Shakti, wyrazem boskiej kobiecości, boskiego pierwiastka w świecie. Przyjmując wewnętrzną Dakinię, tańcząc jej taniec celebracji istnienia i mając dostęp do całej obfitości Wszechświata.


MONIKA POPOWICZ

Medytacja Wiru Bogini

Medytacja w ruchu, praktykowana w Kręgach Siostrzeństwa Róży na całej Ziemi.

Kręgi Róży to bardzo stara tradycja lemuriańska, a być może nawet jeszcze pre-lemuriańska, gdy kapłanki i kapłani zbierali się w kręgach dwunastu, by wzmacniać pole Miłości i podnosić wibracje, utrzymując harmonię na Ziemi.
W czasach Atlantydy kapłanki Bogini zbierały się w 12 kręgach, po 12 kobiet w każdym z Kręgów Siostrzeństwa Róży. W obecnym niezwykłym czasie transformacji świadomości na Planecie i Wzniesienia Ziemi powraca potrzeba przywrócenia godności Świętej Kobiecości i wspierania przez nas, przebudzone Kobiety, zachodzących przemian.

Portal 02.02.2020 był nazywany Portalem Bogini jako przełomowy moment ustępowania patriarchalnych struktur i otwarcia na boginiczne energie Wielkiej Kosmicznej Matki. W tym czasie zostało aktywowane Rubinowe Serce Gai, a wiele kobiet na Ziemi, które przebudziły swoją Świętą Seksualność, usłyszało wołanie, by łącząc ją z Otwartym Sercem wspomagać procesy transformacji jako Szkarłatne Kapłanki Nowej Ziemi.

Medytacja WIru Bogini aktywuje podwójny wir w ciele energetycznym, zwany polem toroidalnym, które ma moc rozszerzania pola aury. Dzięki codziennej praktyce medytacji i świadomym aktom wolnej woli, obecność Bogini zakotwicza się bardziej w ciele energetycznym i na naszej planecie. Kobiety zbierające się w Kręgach Siostrzeństwa Róży są w stanie wykorzystać swój kanał energetyczny shushumna, aby otrzymywać promienie z Centralnego Słońca Galaktycznego, a także światło od naszej świetlistej rodziny, która pomaga nam z góry i spod powierzchni planety.

Kundalini Shakti Joga 

„Kobieta jest Shakti” jak mawiał Yogi Bhajan, mistrz Kundalini Jogi, dzięki któremu ta tradycja przywędrowała do zachodniego świata. Shakti oznacza pierwotną siłę kreacji, stwórczą moc Wszechświata.

Gracja Boga, Boska, Boginiczna to określenia używane w Kundalini Jodze dla opisania istoty kobiecej mocy. Kobiece ciało, będąc kanałem dla Boskiej kreacji, jest zdolne do tworzenia, podtrzymywania i wydania na świat życia.

Nasz system nerwowy jest 11 razy silniejszy, niż mężczyzny. Kobieta jest jednocześnie wrażliwa i silna. To pozwala nam cierpliwie znosić trudy ciąży, porodu, połogu i macierzyństwa. Półkule mózgowe kobiety lepiej ze sobą współpracują, co daje nam pełniejszy obraz rzeczywistości. Umysł kobiety jest sześciościeżkowy, dzięki czemu możemy z powodzeniem angażować się jednocześnie w wiele aktywności. To dar od Natury, by kobieta mogła troszczyć się o dzieci, rodzinę i dom.

Kobieca biegunowość oscyluje pomiędzy dwoma aspektami: kobiety (Shakti) – pięknej, zmysłowej, kochanki, dzikiej, czujnej, bezpośredniej i matki (Bhakti) – opiekunki i karmicielki, troskliwej, obdarowującej i wybaczającej.

Aura, Ciało Promienne i Subtelne kobiety są 16 razy silniejsze niż mężczyzny. Kobieca dusza ma zdolność zestrojenia się z Boskością dzięki intuicji. Kiedy kobieta jest zrelaksowana, w naturalny sposób używa intuicji – tej najszybszej i najmniej skażonej części umysłu.

Tysiąclecia patriarchatu i wzorce zachodniej kultury konsekwentnie odcinały kobietę od jej pierwotnego Źródła, pozbawiając nas naturalnego poczucia pewności siebie, wartości i mocy. Nasze fizyczne, energetyczne i duchowe zasoby były wykorzystywane bez oddania należnego nam szacunku i czci. Dbanie o te zasoby było uznawane za herezję lub w najlepszym wypadku za egoizm.

Kundalini Joga oferuje kobietom holistyczną ścieżkę rozwoju, obejmującą ciało, umysł i duszę. Pozwala poznać te aspekty w sobie w drodze praktycznego doświadczenia, rozwinąć je i zintegrować, aby kobieta mogła powrócić do swojej Natury (Shakti), odzyskać wiarę w swoje możliwości kreacji i połączyć się z Wyższą Świadomością.

KRIYA PIĘKNA I PROMIENNA

KRIYA KTÓRA UCZYNI CIĘ CZARUJĄCO PIĘKNĄ

Wiele spośród nas utraciło kontakt z esencją piękna, które pochodzi z dobrej kondycji fizycznej i z naszego wnętrza.

Ta kriya może uczynić Cię inną osobą, potęgując Twoje piękno, fizycznie i mentalnie. Odnajdziesz blask duszy, która prześwieca poprzez wygląd fizyczny i poza fizyczność.

Ten zestaw podniesie Cię na poziom świadomości, na którym możesz doświadczyć nowego przypływu energii. To sprawi, że będziesz chciała medytować.

MEDYTACJA DLA ROZWINIĘCIA CIAŁA PROMIENNEGO

Ta medytacja buduje i rozwija Ciało Promienne.

Bez pełnego Ciała Promiennego chwytamy się raczej jakiegoś zabezpieczenia, niż naszej Istoty i Nieskończoności. Z silnym Ciałem Promiennym  nasza obecność komunikuje zadowolenie, powściągliwość, kompletność i świadomość.

Kiedy  odkładasz na bok swoje ukryte programy, a Ciało Promienne jest silne, Twoja Obecność jest ucieleśniona. Działasz w miłości i rozpuszczasz się w rytmach Nieskończoności bez wahania.

 


DIANA POTERALSKA-ŁYŻNIK

Miłość a zakochanie – relacje w świetle Psychobiologii i Mapy świadomości wg D. Hawkinsa

Czym różni się zakochanie (145 na Mapie poziomów świadomości D.Hawkinsa) czyli wpadnięcie w miłość ang. fall in love, uzależnienie, przyciąganie, miłość romantyczna od Miłości przez duże M (poziom 500-539)? Różnic jest sporo i warto je sobie uświadomić, gdyż często zakochanie jest pewną, choć na początku przyjemną, formą regresji, która zwykle, jeśli nie zacznie sublimować i rozwijać się w wyższe formy miłości, dewastuje nasze ciało, emocje i duszę. Miłość jest aktem woli, wyborem, deklaracją, działaniem wymagającym wysiłku. Ale kiedy wejdziemy już na tę ścieżkę przynosi radość, spełnienie, zestrojenie, podnosi nasz poziom świadomości i prowadzi do Miłości bezwarunkowej (540-599), gdzie wszystko i wszyscy bez wyjątku są do kochania.

Przyjrzymy się również w jaki sposób wchodzimy w nasze związki intymne, co oznaczają koluzje, kim jest para w biologii, jakie komunikaty niszczą a jakie wspierają relacje. Wszystko po to aby budować świadome i satysfakcjonujące związki.

Warsztat Gimnastyki słowiańskiej dla kobiet

Czy zastanawiałaś się kiedyś skąd wzięła się opinia o Słowiankach jako o wyjątkowo pięknych, dorodnych, pełnych mocy i witalności kobietach zachowujących swój niepowtarzalny urok i sprawność do późnej starości. Okazuje się, ze jedną z przyczyn jest niezwykła gimnastyka przekazywana z pokolenia na pokolenie tylko w linii żeńskiej.

Gimnastyka Słowiańska jest odkrytą na nowo, tradycyjną praktyką pochodzącą z naszego kręgu kulturowego, przede wszystkim od wschodnich sąsiadów, z Białorusi, Rosji i Ukrainy. Była też  obecna na wschodnich terenach Polski, np. na Podlasiu. Kobiety, z matki na córkę, przekazywały sobie ćwiczenia, które pomagały im zachować kondycję, pielęgnować wdzięk i urodę, przygotowywać do np. ciąży i porodu oraz harmonizować duszę, umysł i ciało. Ćwiczenia te, dobierane według faz księżyca i słońca, pomagały kobietom kontaktować się z przodkami oraz otrzymywać wsparcie od opiekunów i przewodników z wyższego świata. Ten system ćwiczeń w odczuwalny sposób wspiera i harmonizuje naszą kobiecą energię.

Podczas tego warsztatu poznasz wszelkie zalety i sekrety Gimnastyki Słowiańskiej, jak również nauczysz się podstawowych pozycji oraz odbędziesz pełną sesję 7 ćwiczeń wyliczonych na dzień, godzinę i miejsce praktyki podczas Festiwalu Kobiet w Tarasce.

Zapraszam kobiety w każdym wieku i w każdej kondycji fizycznej. To są ćwiczenia stworzone przed wiekami przez kobiety dla kobiet.


ASIA PYREK

Koncert


MAŁGORZATA RYDLEWSKA

Ramię W Ramię – tańce w kręgu z 4 stron świata
spotkanie w ruchu (tańce w kręgu z elementami improwizacji ruchowej)

Krąg stanowi niezwykłą formę taneczną, zupełnie różną od tańca w parach czy solo. Taniec w kręgu daje poczucie jedności i wsparcia. Doświadczamy niezwykłej energii, poczucia siły/mocy jakich nigdy nie poczujemy tańcząc w pojedynkę.

Tańce w kręgu zapewniają niezwykłe bogactwo przeżyć, doznań i emocji – wiele spośród nich ma głębokie znaczenie, swoją symbolikę i historię. Kroki zazwyczaj nie są skomplikowane, by umożliwić nam głębsze doświadczenie i większą radość tańca (zamiast koncentrowania się na krokach, możemy oddać się przyjemności bycia tu i teraz, razem). Podczas naszego spotkania zaproponuję tańce z różnych stron świata, odwiedzimy m.in. Grecję, wyspy brytyjskie, Nową Zelandię, Izrael).

Będą to typowo kobiece choreografie będą o różnym charakterze i stopniu trudności.

Podczas tego spotkania będziemy poRUSZAĆ z tematem ‘kobiecości’ i ‘siły’, tańczyć… w najszerszym znaczeniu tego słowa, w poszukiwaniu połączenia różnych źródeł naszej mocy (tej fizycznej płynącej z naszego ciała) i tej zupełnie NIEfizycznej (z naszych serc).

Przyjdź i zobacz co się zadzieje. Niech poniesie Cię muzyka i niezwykły Krąg Kobiet.

Zapraszam z serca!

Warsztaty mają charakter otwarty – nie trzeba mieć żadnych szczególnych umiejętności tanecznych, czy doświadczenia tanecznego. Liczy się otwartość i chęć doświadczania.

 

Poruszenie – Hej Ciało co słychać?

spotkanie w ruchu (taniec intuicyjny, improwizacja ruchowa i symbolika ciała)

Świat pędzi jak oszalały, ludzie/rzeczy/doświadczenia przychodzą i odchodzą,.

Nasza głowa pracuje na najwyższych obrotach i ciało stara się za tym wszystkim nadążyć.

W gonitwie dnia codziennego dbamy o wszystkich i wszystko – ale czasem… zapominamy o sobie.

Ale nasze ciało pamięta – niewyrażone emocje zalegają w nim, odkładają się w tkankach, mięśniach, kościach, by w najmniej oczekiwanym momencie wrócić do nas w postaci różnych dolegliwości (kontuzji, czy choroby).

Zapraszam serdecznie do spotkania w ruchu Ciebie Kobieto z… Tobą Samą ( potem może z drugą Kobietą i z kolejną…).

Przyjdź i… zatrzymaj się na chwilę, by poRUSZYĆ się na nowo. Zobacz co się dzieje w Twoim ciele, jakie emocje tam się skrywają, w którym miejscu je czujesz, jak Cię poruszają. Pozwól swemu ciału BYĆ tu i teraz, w świadomym oddechu, w ruchu na jaki w tym momencie ma ochotę.

Poddaj się niezwykłemu uczuciu BYCIA TAŃCZONĄ…

 


ANNA SIERPOWSKA

Ceremonia Otwarcia i Zasadzenia Ziaren Intencji

Przywrocenie energii Tańczącej – Awakaning the Dancer. zaproszenie do konwersacji czującej, żywej i aktywnej lecz również przyjmującej części nas.

Spotkanie ze źródłem energii polaczenia – ciało serce umysł duch i świadome zawołanie do Mocy Wspierających o asystę w czasie zasądzania intencji.

Przewodzić będzie praktyka Movement Medicine 

Przynoszę do przestrzeni Festiwalu Kobiet ścieżkę homo ludens – człowieka bawiącego się, tworzącego kulturę, duchowość, nowe systemy poprzez uświęconą zabawę. Oswobodzenie, zdjęcie ciężaru, rozluźnienie sztywności i pobudzenie przepływu żywej kreatywnej – seksualnej energii. Podstawą mojej pracy jest ciało – brama do Życia. Poprzez świadomy ruch dosięgamy do zapisanych z nich historii i tworzymy nowy język, nowe metafory by pozostawać w łączności ze strumieniem Życia i przestrzenią tworzenia.

Zapraszam na wieczór dedykowany przywołaniu intencji i zestrojeniu swojej osobistego marzenia ze zbiorowym snem jaki będzie się śnił w trakcie całego wydarzenia – gdyby dzikie sny nie były śnione, dzikie czyny nie mogłyby by być uczynione – śnijmy dzikie sny niczym ryk duszy! (za Clarissa P. Estes) – ja zapraszam by je wytańczać ucieleśniając Życie w najczystszej formie.

Nie zrób z siebie duchowego zombie, pozbawionego pasji i głębokich, ludzkich uczuć. Niech duchowość stanie się świętowaniem twojej wyjątkowości, a nie wypieraniem się jej. Nigdy nie zgub swojej ekscentryczności, swojej dziwaczności, swojej osobliwości – swoich wyjątkowych i niepowtarzalnych smaczków. Jeff Foster

Przestrzeń tańca to zaproszenie do przywitania siebie, swoich emocji, swoich modlitw i snów. Siebie samej  i wszystkich swoich relacji. Taniec jest językiem, którym zarówno dusza jak i emocje mówią płynnie, swobodnie w tańcu wyrażają się sny – niezwykły to dar dany nam przez Naturę by poruszać się, synchronizować impulsy z mózgu z muzyką, z innymi osobami w ruchu.


BOŻENA WITEK

Koncert


MONIKA ŻELAZEK

Krąg pieśni

Zapraszam Cię do współtworzenia przestrzeni Kręgu Pieśni. Do tego czym jest wspólne śpiewanie, wspólne bycie w kręgu. Kiedy Twoje ciało otwiera się na dźwięki a Twoje serce otwiera się na czucie, Twój umysł otwiera się na poczucie wspólnoty, Ty – otwierasz się na bliskość z innymi Kobietami. Koi Cię, umacnia, raduje i wypełnia śpiew. Jak rzeka zaśpiewamy… pieśni stare i nowe, znane i nieznane.

Zapraszam Cię do tego, abyś wniosła swoje piękno niepowtarzalnego głosu..

Będziemy dzielić się pieśniami i śpiewać w naszych intencjach. I dla dobra Matki Ziemi.

Pieśni są dla mnie jak ptaki.

Pieśni płyną w naszej krwi.

Pieśni są naszym życiem, cały czas nam towarzyszą, wierne śpiewane uzdrawiające opowieści.

Zapraszam Cię do czasu z głosem i pieśnią. Mile widziany Twój bęben szamański, Twoje ukochane instrumenty.

Warsztat – Spotkanie z głosem

Czy możesz mówić to, co myślisz, czujesz?
Czy nic nie stoi temu na przeszkodzie?
Czy stoisz mocno w sobie, kiedy mówisz?
Co jest siłą, co jest słabością Twojego głosu?

Jeśli potrzebujesz wsparcia, uleczenia, umocnienia – zapraszam Cię do spotkania, które będzie dedykowane Twojemu Głosowi.
Jest on niewidzialną, a słyszalną emanacją Ciebie.
Zapraszam Cię do zabawy i poszukiwań, stawiania pytań i odnajdywania odpowiedzi.
Do śpiewu i wydobywania dźwięków najdzikszych 😊
Minimum słów, maksimum głosu 😉

Do zobaczenia

Liczba miejsc : 12

Poproszę miej wygodny strój i wodę.

MORNING BLISS

KATARZYNA MARKOWSKA

Joga Iyengara

Nasza poranna sesja jogi będzie energetyczną, radosną praktyką opartą o pozycje stojące, łagodne wygięcia w tył oraz skręty. Zajęcia zakończą się kilkuminutową pranajamą oraz relaksem.


KATARZYNA STECHNIJ

Poprowadzę dla Was zajęcia Morning Bliss. Przy użyciu prostych ćwiczeń Qi-gong rozgrzejemy i obudzimy ciało, tak aby miało energię do działania przez cały dzień. Wykonamy praktykę 6 uzdrawiających dźwięków oraz masażu Yin, dzięki którym usuniemy blokady w przepływie energii bio-witalnej, oczyścimy ciało i zharmonizujemy emocje oraz pracę wszystkich narządów i układów.


MAŁGORZATA PAWŁOWSKA

Joga Serca Dla Kobiet 

To praktyka bazująca na zestawach pozycji i medytacji jogi kundalini i jogi klasycznej.

Na pojedynczą sesję składa się:

– zatrzymanie się i skierowanie uwagi do wewnątrz swojego ciała
– objęcie czułym spojrzeniem swoich napięć, uczuć, emocji, myśli i wszystkiego, co pojawia się wewnątrz Ciebie, kiedy siadasz na macie
– przyjęcie w uznaniu każdego wewnętrznego oporu, dając mu czas i przestrzeń na bycie i gotowość do odpuszczenia
– kierowanie ruchem ciała w połączeniu z oddechem łagodnie, uważnie, miękko ( wolno, lub dynamicznie, lub w zatrzymaniu ciała)
– relaks w karmiącym rozpłynięciu się na Matce Ziemi
– medytacja dla koherencji serca – poszerzenia pola serca i połączenia go z umysłem

Celem praktyki jest logowanie/zakorzenianie/tworzenie/łączenie się

w nowym paradygmacie życia na Ziemi, przejawiającym się w PRZYTOMNYM BYCIU W MOCY, LEKKO, BEZ WYSIŁKU, W ŚWIADOMYM ODCZUWANIU I PRZEŻYWANIU SIEBIE JAKO KOBIETY

Intecją przyświecającą regularnej praktyce jest PRZEJŚCIE.

PRZEJŚCIE z CIEMNOŚCI nieświadomości, rozproszenia, uwięzienia, uwarunkowań, uzależnień, szkodliwych nawyków i przekonań – do ŚWIATŁA – do odkrycia swoich talentów, najwyższych potrzeb, połączenia z wewnętrzną mądrością, przytomnością, mocą, ku spełnieniu się –

JAKO KOBIETA PRZYTOMNA, OBECNA, ROZLUŹNIONA, PEŁNA MIŁOŚCI i SZACUNKU DO SWOJEGO CIAŁA, EMOCJI, UCZUĆ i MARZEŃ.

 


MONIKA MALON

Powięziowo oddechowe uwalnianie w ruchu

Czyli codzienna porcja ruchu dla leniwych.

Jest to moja ulubiona  codzienna praktyka, która się z Wami podzielę.

Nie trzeba się niczego uczyć, nie trzeba podążać żadna ścieżka, nie trzeba się forsować, nie trzeba być sprawnym ani elastycznym, żeby zacząć praktykować.

Powięziowe rozciąganie w ruchu łagodnie ale skutecznie rozrusza i doenergetyzuje Cię po wstaniu z łóżka lub w każdym innym momencie dnia. Nie trzeba się uczyć żadnych sekwencji, wystarczy sie zainspirować i zacząć..

Na rozgrzewkę zrobimy 10 min wytrząsania napięć według medytacji Kundalini Osho.

Razem stworzymy przestrzeń, w której poprzez oddech, ruch i świadomy wgląd uwolnisz z ciała napięcia i stres, wejdziesz w głęboki kontakt z własnym ciałem i emocjami w nim zapisanymi.

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.