...

KATARZYNA AULI BARSZCZEWSKA

Pierwsza doula w Polsce. Od ponad 15 lat w Procesie Ponownych Narodzin asystuje w transformacji zapisów w ciele z okresu prenatalnego wykorzystując autohipnozę, praktyki oddechowe, holistyczną pracę z mądrością ciała. Tworzy cykliczne spotkania w kulturze kręgów, warsztaty Odrodzenie Kobiet, Moc Rodzenia oraz wydarzenia artystyczne w kręgu intencji zmiany narracji wokół kobiecej mocy, rodzenia, dawania życia, twórczości.

 Z zachwytu nad fenomenem pola narodzin inicjuje działania artystyczne w przestrzeni społecznej:  m.in. happening; wejście na Ślężę z Wilgotną Panią Iwony Demko oraz Kawa z Wilgotną Panią w Warszawie 2022, w 2009 Cudowne narodzenie – happening w kinie Muranów, Jestem Kobietą – kolaż multimedialny 2010, Kobiety śnią dla pokoju na pl. Piłsudskiego.

Z wykształcenia magistra Filologii Klasycznej, pedagożka antropozoficzna, ukończyła podyplomowe Studia Komunikacji Społecznej i Mediów w PAN oraz Forum Psychologii Transpersonalnej, badaczka kultur rdzennych.

Członkini Amerykańskiego Stowarzyszenia Psychologii Pre i Perinatalnej APPAH, po ukończeniu APPAH edukatorka psychologii pre i perinatalnej. Prywatnie mama trzech córek.

Kasia tak mówi o sobie: Moją misją jest wspieranie uzdrawiania pamięci narodzin, aby kobiety czuły moc rodzenia nie tylko przy porodzie. Uwolnienie negatywnych zapisów z okresu prenatalnego może wspierać zdrowie fizyczne i psychiczne, wspiera życie i pokojowe relacje społeczne, relacje z naturą. Transformacja wewnętrznych konfliktów, uzdrawianie pamięci łona daje dostęp do naturalnej dynamiki życia.

Linki:

FB: Pole Narodzin

Instagram: Pole Narodzin

www.polenarodzin.pl

WARSZTATY

1. Odrodzenie kobiet – krąg w magicznym teatrze pola narodzin.

Motto: Uznaj swoje naturalne piękno i moc rodzenia.

Trudno jest przez lata odpuścić zranienia, czuć siebie w swojej mocy i prawdzie. Ale bez tego jest niewygodnie, bo ten często stłumiony głos upomina się o przyjęcie. Dobrze wiesz w głębi serca, że on woła o nakarmienie, zobaczenie, przytulenie. To głos żądny Twojej namiętności do życia. Ja go nazywam głosem mocy rodzenia.

Niezależnie czy macierzyństwo jest przed Tobą czy za Tobą moc rodzenia jest Twoim przywilejem i darem.

Podczas warsztatu przyjrzymy się uwarunkowaniom i presji społecznej, wewnętrznemu krytykowi po to aby uznać swoje naturalne piękno i poczuć wewnętrzną spójność.

Pozwolimy  sobie bardziej otworzyć się na swój potencjał czucia, zmysłowości, aby rozpoznać w sobie blokujące przekonania o relacji z ciałem i pożądaniem. Przejdziemy proces transformacji w magicznym teatrze Pola Narodzin oraz doświadczymy praktyki oddechowej, która pomaga na co dzień w transformacji i świętowaniu Twojej zmysłowej kobiecości.

W polu narodzin wsłuchamy się w nasze opowieści o własnych narodzinach, aby poczuć, jak wewnętrzna narracja przenosi się na Twoją relację z ciałem i pożądaniem, jako mocą witalności.

Przewodnią myślą jest, jak otworzyć się bardziej na życie? To pytanie zaprowadzi Cię do tych przestrzeni w ciele, które kryją pamięć zranień, odrzucenia, braku obecności i bliskości z Twojego dzieciństwa. To miejsca, które zamykają się na przepływ naturalnej siły życiowej, którą możemy postrzegać, jako chęć lub pożądanie życia, a jednocześnie mogą być bramą do przemiany wewnętrznej.

W przestrzeni kobiecego kręgu uważności, odpuszczania napięć w ciele i otwieraniu się na akceptację ciała, uświadomimy sobie, jak postrzegamy ciało, które w obecnej kulturze bywa nadmiernie oceniane jako nieidealne, nieatrakcyjne. Pozwolimy sobie wyjść poza wewnętrzne i społeczne uwarunkowania, aby uznać swoje naturalne piękno.

Poprzez pracę Magicznym Teatrze Pola Narodzin przejdziemy proces grupowy – rytuał transformujący – rozmowę z krytykiem  aby poprzez ruch, czucie w ciele zamienić energię krytyka na sprzymierzeńca.

Doświadczymy też medytacji “Oddech kwiatu lotosu” – świętującej  zmysłową kobiecość.

Odbędziemy szamańską podróż przy bębnie w poszukiwaniu pożądania.

 

2. W rytmie księżyca – odczarowanie miesiączki.

Żyjemy w kulturze, która przyjmuje kobiecość w bardzo ograniczony sposób. Promuje te elementy cyklu kobiecego, które służą wzrostowi, rozwojowi, ekspansji. Trudno kobietom żyć na pół gwizdka korzystając tylko z fragmentu swojej mocy.

Podczas warsztatu przejdziemy proces odkrywania faz cyklu, ich jakości, oswajanie tego, co trudne, zawstydzone. Będzie to rytuał celebrujący krew miesięczną i cykl, a jednocześnie proces odzyskiwania swojego unikalnego rytmu, odkrywanie wielu twarzy wewnętrznej Bogini podczas medytacji w ruchu przy muzyce.

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.