...

ANGELA LANDOWSKA

Jestem artystką, której całym światem jest natura. Z wykształcenia i zamiłowania nie tylko jestem arteterapeutką, ale również ekolożką i to właśnie miłość do świata roślin i przyrody pobudza moją wyobraźnię. Merytoryką uzupełniam to, co podpowiada mi kreatywność, a wyrażam się za jej pomocą w malarstwie, pisarstwie, poezji, fotografii, environmental art, land art, naturalnej sztuce, artywizmie, tworzeniu artystycznej biżuterii i kompozycjach z suszonych kwiatów.

Mieszkam nad morzem gdzie nieustannie napędzają i inspirują mnie słońce, wiatr, woda, piasek, zmienność pór roku, ich różnorodność i barwy. Historie drzew, które były świadkami minionych wydarzeń, są naszym życiowym mentorem i nauczycielem.

Baśniowość przyrody i jej odczuwanie jest moją drogą do wnętrza, do duszy. Naturą przenoszę się do zaczarowanej krainy, w którą mam nadzieję zabrać Cię ze sobą.

Moją sztukę wykonuję z naturalnych surowców, gdy maluję używam faktury słonecznego piasku znad morza, do sosnowych ram dodaję ususzone kwiaty z ogrodu mamy, biżuterię zaś tworzę z różnych odmian drewna. Jestem głęboko zauroczona i poruszona opowieściami przyrody i jej uzdrawiającymi właściwościami, które są zawarte w moich artystycznych smakołykach.

Moją medycyną jest tworzenie dobrej sztuki z darów natury, opiekuńczej i kojącej, obrazów emanujących błogością, radością, miłością.  Obfitości przyrody zaczarowuję w rękodziele. Oplatam dobre intencje w amulety i talizmany.

Linki:

https://www.facebook.com/AngelaLandowska.artist

https://www.instagram.com/angela.landowska/

https://angelalandowska.com/

WARSZTATY

1. Warsztat o mocy kamieni i skał połączony z wiedzą ze świata żywiołów i minerałów.

To podróż, w trakcie której podczas wykładu opowiadam o skałach, o tym jak się kształtowały, do czego służą, jak możemy z nich korzystać, jakie właściwości są w nich zawarte i co to jest litoterapia. 

Zdradzę jaka sekretna moc drzemie w kamieniach i jak możemy się nią regulować zarówno w relacji ze sobą, okolicą, naszym partnerem, a także otaczającym nas światem.

Wytłumaczę w sposób pragmatyczny, a następnie empiryczny czym są żywioły w odniesieniu do materii, jak w tej materii kreować połączenie z przyrodą tak, jak czynili to nasi przodkowie. 

Opowiem o znaczeniu obrządków i rytuałów.  Przybliżę Słowiańskie i Lechickie gawędy o obeliskach i naszych rodzimych miejscach mocy. 

Podczas warsztatu możemy układać ze zgromadzonych w okolicy kamyków małe energetyczne miejsca mocy (kopczyki) lub labirynty. 

Na zwieńczenie tej pięknej przygody zabiorę uczestników w przeprawę do rytuału wdzięczności, który umacnia naszą świadomość i połączenie ze światem w którym trwamy w radości, lekkości, uśmiechu i promienności. 

 

2. Botanika i malarstwo intuicyjne pigmentami roślinnymi.

W trakcie wykładu opowiadam o roślinach i o pigmentach w nich zawartych, a następnie, do czego te barwniki możemy używać.

Opowiem skąd mamy potrzebę wyrażania się poprzez malowanie i dlaczego to dla nas jest takie lecznicze i intuicyjne. 

Podczas warsztatu udostępnię uczestniczkom kartki papieru, pędzle i farby naturalne, które sama skomponowałam. Gdy ja będę opowiadać o poszczególnych kolorach,  będziecie mogły z nich korzystać i tworzyć swoje prace. 

W trakcie poproszę was abyście zapisały kolor użyty jako pierwszy, namalowana figurę i kolejność umieszczania elementów swojego dzieła.

Dla każdej osoby, która wyrazi na to zgodę, udzielę odpowiedzi, co się z niej uzewnętrzniło i z jaka emocja przejawiła się na kartce. 

Na zakończenie zbierzemy się w kręgu i dokonamy celebracji, wykonując rytuał uziemienia i komunikacji z mamą Ziemią. 

 

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.