...

WANDA ADASZEK

Założycielka szkoły Joga Tree w Piotrkowie Trybunalskim. Od lat zafascynowana jogą, wierzy, że jest ona drogą na całe życie. Jest Certyfikowaną instruktorką rekreacji ruchowej ze specjalnością hatha joga. Ukończyła kurs nauczycielski prowadzony przez znakomitą nauczycielkę Basię Lipską-Larsen ikonę Ashtangi Vinyasy w Polsce i za granicą. Kurs Yin Yogi u Olgi Kuriaty. U Ewy Jaros Ashtanga Vinyasa Yoga. Systematycznie i z wielką przyjemnością wciąż zdobywa wiedzę na różnych jogowych warsztatach. Wszystko po to, aby dzielić się umiejętnościami i pasją z innymi. 

“Będąc na macie i praktykując, czuję płynącą we mnie energię i wewnętrzny spokój. Joga jest dla mnie sposobem na walkę ze stresem; równowagą, ukojeniem, ciężką pracą, ale i wielką radością. Rozwój i czerpanie z niego radości są dla mnie bardzo ważne.”

“Podobno będąc nauczycielem wciąż jesteś uczniem, dlatego ja nieustannie uczę się, również od moich uczniów, przecież najwięcej uczysz się gdy ciało pozwala na niewiele”

Moja medycyna to joga i jej moc. Na swoich zajęciach obserwuję przemiany w kobiecym ciele, a za fizyczną zmianą zawsze idzie przemiana w głowie, większa odwaga, radość i siła i otwartość.

WARSZTATY

1. Joga w stylu VINYASA FLOW.

Jogę w stylu VINYASA FLOW zaczniemy oddechem i delikatnie rozruszamy ciało, łagodnymi pozycjami, niczym przeciągnięcie się zaraz po przebudzeniu, następnie ruch będzie trochę bardziej intensywny, płynnie będziemy przechodzić z asany, do asany zatrzymując się w nich tylko na kilka oddechów. Niech ta chwila będzie przyjemna, skupiona na potrzebie delikatnego rozruszania, bo jej zadaniem będzie łagodnie obudzić Twoje ciało

2. Yin Joga.

Yin Joga powstała w latach 70 tych, jest więc bardzo młodym stylem yogi powstałym jako odpowiedź na potrzeby współczesnych ludzi w naszych czasach. Nadmiar Yang to stres, nerwowość, szybkie życie.  Zbyt duża koncentracja na osiągnięciu do celu.

W Yin Jodze pozycje utrzymuje się od 3 do 5 minut, a czasami dłużej, dając czas na celebrację chwili. Medytacja zatrzymania doskonale wpływa na pracę z tkanką łączną i przenosi siłę oddziaływania na okołostawową. Zwiększa ona zakres ruchu i mobilność stawów, zapewniając im stabilność i bezpieczeństwo. Poprawia również funkcjonowanie organów wewnętrznych, stymuluje układ immunologiczny oraz odbudowę kości. W czasie bezruchu istotne jest świadome oddychanie, dzięki któremu tkanki stają się odpowiednio natlenione. To także moment na skupienie się na swoich myślach i emocjach, świetnie pozwala na pozbycie się stresu.

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.