
MARIA MONETA-MALEWSKA
Lekarz psychoterapeuta, nauczyciel zen. Matka dwojga dzieci. Praktykuję zen od 1978 roku. Przez dziesięć lat jeździłam na praktykę do męskiego klasztoru w Japonii. Prowadzę sangę rinzai zen Biay kon (Ho Hakubaji), która ma swoje miejsce ciszy w otulinie puszczy Bolimowskiej.
Od wielu lat zajmuję się psychoterapią, rozwojem osobowości i inteligencji emocjonalnej, coachingiem biznesowym a także kompleksową pracą z osobami uzależnionymi i ich rodzinami.
Przeprowadziłam wiele szkoleń przede wszystkim w zakresie HR (Human Resources), w tym trzyletni projekt szkoleniowy w firmie Microsoft. Od wielu lat współpracuję z dużym bankiem i wieloma mniejszymi firmami. Mam za sobą długoletnią współpracę z Polskim Radiem, a szczególnie z programem trzecim i czwartym gdzie byłam stałym gościem. Współpracowałam również z telewizją Polską. Napisałam kilka książek i publikacji o tematyce psychologicznej, w tym: “Dla siebie i dla innych”, “Być tutaj” (razem z Wojciechem Eichelbergerem), “Narkotyki w szkole i w domu”, “Zamiatając skały czesząc mech”. Współpracowałam także z wydawnictwem WSiP.
Na Festiwalu chcę się podzielić z kobietami swoją wiedzą i doświadczeniem na temat komunikacji w relacjach.
Linki:
FB: Sangha Rinzai Zen – Ho Hakubaji
www.rinzaizen.pl
WARSZTAT
Wyobraźmy sobie ciemną przestrzeń ledwo oświetloną światłem padającym z ulicznej latarni, wspomaganej tlącą się żarówką smętnie zwisającą z sufitu, która na dodatek gaśnie w najmniej oczekiwanych momentach i długo nie chce się znów zapalić. W tej przestrzeni rozgrywa się spotkanie z drugą płcią. Wiele razy wpadając na różnego rodzaju sprzęty, potykając się zagradzając sobie nawzajem drogę doświadczałyśmy zarówno my, jak i oni bólu, złości, poczucia krzywdy. Ten warsztat będzie propozycją nie tylko zainstalowania nowoczesnego oświetlenia tej przestrzeni ale także optymalnego jej zagospodarowania.
Język kobiet, język mężczyzn- komunikacja w relacjach.
Celem tego wykładu jest poprawa wzajemnego zrozumienia i efektywności komunikacji w relacjach międzyludzkich, zarówno osobistych, jak i zawodowych, poprzez świadomość różnic komunikacyjnych między płciami.
Wykład ma przede wszystkim na celu uwrażliwienie uczestniczek na fundamentalne różnice w stylach komunikacji między kobietami a mężczyznami. Skupimy się na zrozumieniu, skąd te różnice się biorą (krótki przegląd biologiczny, społeczny i ewolucyjny) oraz jakie są ich najczęstsze przejawy w codziennym życiu.
Świadomość tego faktu może całkowicie zmienić nasze relacje w związkach i relacjach międzyludzkich….i nie, nie przesadzam!. W przekazie nie liczą się tylko słowa. Najważniejsza jest umiejętność takiego ich używania aby treści jakie wypowiadamy były w stu procentach czytelne i aby nasze rozumienie drugiej strony było pełne i realne a nie domyślne.
Dostarczę praktycznych wskazówek, jak nawigować po tych odmiennych “językach”, aby unikać nieporozumień, budować głębsze relacje i efektywniej współpracować.