...

MARIA HAWRANEK

Jestem przewodniczką kąpieli leśnych Mech i wdech, certyfikowaną przez międzynarodową organizację Forest Therapy Hub, niezależną reporterką, autorką trzech książek nonfiction, projektu Intoamericas.com oraz podcastu Do Ucha. Mamą 4-latka. Jako przewodniczka czuję się akuszerką zachwytu nad światem i radości z bycia jego częścią.

Potrafię pomóc połączyć się z przyrodą, ale też ze sobą. Mam kojący, łagodny głos, potrafię prowadzić, ale też zostawiać przestrzeń na własne doświadczenia. Mam w sobie dużo radosnej, dziewczęcej energii, którą podobno zarażam, a jednocześnie od kiedy zostałam mamą jest we mnie więcej siły i stabilności.

WARSZTATY

Kąpiel leśna

Kąpiel leśna to uważny, niespieszny spacer w przyrodzie ze wszystkimi zmysłami zanurzonymi w tym doświadczeniu. Jego celem jest regeneracja i głęboki relaks przez nawiązanie głębokiego kontaktu z otaczającą przyrodą. To praktyka wzmocnienia dobrego samopoczucia i zdrowia, na podobnej zasadzie jak uprawianie regularnej aktywności fizycznej, jogi, medytacji, czy stosowanie zrównoważonej diety.

Jej moc jest spotęgowana przez niezwykłe dobroczynne właściwości lasu, udokumentowane w licznych badaniach naukowych (więcej o kąpielach leśnych możecie przeczytać tu). W czasie kąpieli poprowadzę Was na 2-2,5 godzinny spacer. W tym czasie będziemy powoli wędrować i wykonywać różne ćwiczenia, które pomogą otworzyć nasze zmysły (nie wymagają żadnych przygotowań ani zdolności fizycznych). Po każdym ćwiczeniu będziemy mogły (ale nie musiały) podzielić się naszymi doświadczeniami w kręgu.

 

 

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.