...

DIANA POTERALSKA-ŁYŻNIK

Moją medycyną jest życzliwość i optymizm, ciekawość i otwarcie na drugiego człowieka. Dla mnie szklanka jest zawsze do połowy pełna, potrafię znaleźć pozytyw we wszystkim czego doświadczamy w życiu. Mam moc wglądu, komunikacji i inspiracji. Daję przestrzeń, słucham, współodczuwam z głębi serca zachowując siebie, kreuję światy pełne piękna i radości. Poruszam serca.

Jestem wielowymiarową istotą, z całym wachlarzem zainteresowań i kompetencji. Inspiruję, wspieram i towarzyszę ludziom a przede wszystkim kobietom na drodze rozwoju świadomości i poznania siebie. Realizuje się jako kołczyni, arteterapeutka, liderka jogi śmiechu, instruktorka gimnastyki słowiańskiej, konsultantka Feng Shui, BaZi i ZeRi, duchowa doula. Prowadzę sesje terapii regresyjnej LFT, Psychobiologii oraz pola informacyjnego TimeWaver.

Po spędzeniu 20 lat pracując w różnych międzynarodowych korporacjach i jednocześnie zdobywając wiedzę i umiejętności w wielu dziedzinach życia, posłuchałam głosu serca i weszłam na Kobiecą ścieżkę, którą podążam do dziś. Zasiadam w kobiecych kręgach szamańskich i w Kręgu Starszyzny. Jestem założycielką Good Life Academy – centrum terapii holistycznych i rozwoju osobistego. Od wielu lat prowadzę kręgi, warsztaty i ceremonie dla kobiet. Współtworzę Festiwal Kobiet.

WARSZTATY

Gimnastyka Słowiańska dla Kobiet

Czy zastanawiałaś się kiedyś skąd wzięła się opinia o Słowiankach jako o wyjątkowo pięknych, dorodnych, pełnych mocy i witalności kobietach zachowujących swój niepowtarzalny urok i sprawność do późnej starości. Okazuje się, ze jedną z przyczyn jest niezwykła gimnastyka przekazywana z pokolenia na pokolenie tylko w linii żeńskiej.

Gimnastyka Słowiańska jest odkrytą na nowo, tradycyjną praktyką pochodzącą z naszego kręgu kulturowego, przede wszystkim od wschodnich sąsiadów, z Białorusi, Rosji i Ukrainy. Była też obecna na wschodnich terenach Polski, np. na Podlasiu. Kobiety, z matki na córkę, przekazywały sobie ćwiczenia, które pomagały im zachować kondycję, pielęgnować wdzięk i urodę, przygotowywać do np. ciąży i porodu oraz harmonizować duszę, umysł i ciało.

Ćwiczenia te, dobierane według faz księżyca i słońca, pomagały kobietom kontaktować się z przodkami oraz otrzymywać wsparcie od opiekunów i przewodników z wyższego świata. Ten system ćwiczeń w odczuwalny sposób wspiera i harmonizuje naszą kobiecą energię.

Podczas tego warsztatu poznasz wszelkie zalety i sekrety Gimnastyki Słowiańskiej, jak również nauczysz się podstawowych pozycji oraz odbędziesz pełną sesję 7 ćwiczeń wyliczonych na dzień, godzinę i miejsce praktyki podczas Festiwalu Kobiet w Tarasce.

Zapraszam kobiety w każdym wieku i w każdej kondycji fizycznej. To są ćwiczenia stworzone przed wiekami przez kobiety dla kobiet.

 

Joga śmiechu

„Śmiech jest zbyt poważną rzeczą aby pozostawiać ja przypadkowi” jak mówi Madan Kataria – twórca jogi śmiechu.

Nie ma lepszej, szybszej i bardziej efektywnej metody na rozładowanie stresu jak śmiech, który jest zawsze pod ręką. Rodzimy się z umiejętnością śmiania się. Śmiech jest zawsze dostępny, przynależy nam, nie musimy się go uczyć. Jest w nas jeśli tylko się na niego zdecydujemy.

Prowadzone przez naukowców badania wykazują, ze dzieci śmieją się około 400 razy dziennie. Potem ten śmiech powoli zanika i jako dorośli śmiejemy się około 20 razy i jest to śmiech płytki, krótkotrwały, często hamowany. Rzadko kiedy oddajemy się mu pełni.

Korzyści ze śmiechu są ogromne i różnorodne. Od długiego czasu naukowcy i lekarze mówią o nieocenionych walorach zdrowotnych i terapeutycznych śmiechu oddziałujących na wszystkie aspekty naszego zdrowia, relacji i życia. Śmiech natychmiast odstresowuje (spada poziom hormonu stresu – kortyzolu, uwalniają się endorfiny – hormony szczęścia), podnosi odporność pobudzając system immunologiczny do działania, znosi ból, zwalcza choroby, dotlenia, poprawia krążenie i masuje wszystkie organy naszego ciała. Jest to najszybszy sposób na podniesienie poziomu energii i poprawę samopoczucia kiedy tylko tego potrzebujemy.

Od strony psychicznej uwalnia emocje, podnosi poczucie własnej wartości, pewność siebie, budzi optymizm, poprawia nasze zdolności komunikacyjne i wpiera umiejętności radzenia sobie z wszelkim sytuacjami w życiu. Bardzo ciekawy wpływ ma praktyka śmiechu na wszelkie aspekty związane z życiem zawodowym. Śmiech podnosi kreatywność, koncentrację, możliwości szybkiego uczenia się, otwartość na nowe, zmieniające się sytuacje i warunki, wzrasta motywacja i wydajność pracy, spada napięcie i stres, szukamy rozwiązań zamiast się martwić.

Śmiech wpływa również bardzo korzystnie na budowanie społeczności i relacje miedzy ludzkie. Zespoły w których ludzie razem się śmieją pracują lepiej i wydajniej a potencjalne konflikty rozwiązywanie są w zarodku. Wzrastają społeczne kompetencje każdego z nas.

Aby osiągnąć korzyści płynące ze śmiechu trzeba się śmiać bez przerwy, głośno, długo i głęboko ( z przepony) przynajmniej 10-20 minut. W naszym codziennym życiu rzadko mamy na to okazje lub nastrój. Naturalny śmiech, który zdarza się w codziennych sytuacjach trwa zazwyczaj krótko i nie umożliwia fizjologicznych i biochemicznych zmian w naszym ciele.

Aby uniezależnić śmiech od okoliczności, nastroju czy używek została stworzona joga śmiechu – połączenie ćwiczeń śmiechowych z oddechem. Opiera się ona na badaniach naukowców, którzy odkryli że mózg ludzki nie odróżnia śmiechu wywoływanego w sposób sztuczny od naturalnego. Korzyści są te same. Śmiech wywoływany w grupie poprzez działanie neuronów lustrzanych prowadzi do długiego i głębokiego śmiechu naturalnego i powoduje natychmiastowe poczucie więzi z towarzyszami śmiechu.

Zajęcia przypominają często dziecięcą zabawę, pełną ruchu, biegania, klaskania, skandowania, interakcji. Jest tu miejsce na dawno zapomnianą spontaniczność i czystą radość z samego bycia. Jest dużo nowych pomysłów, kreatywności. Odkrywamy, że wszystko, każda sytuacja życiowa może być źródłem śmiechu. Nabieramy dystansu do siebie, do naszego ego, do naszych zmartwień i kłopotów nawet takich jak choroby, ból, brak pieniędzy czy środków do życia. Gdy zaczynamy się śmiać często ból przechodzi, choroby szybko się leczą a pomysły i rozwiązania, które przychodzą do odświeżonego umysłu pozytywnie wpływają na całą sytuację życiową.

Po prostu decydujemy się na śmiech i to wystarczy. Można wyćwiczyć swój umysł i ciało do tego aby się śmiało. Ludzie często są zdziwieni jak duża zmiana zaszła w nich nawet po pierwszym zetknięciu się z jogą śmiechu a mantra „Świetnie, świetnie hej!” często przychodzi sama nawet w trudnych sytuacjach życiowych i przy obniżonym samopoczuciu, natychmiastowo zmieniając nasze podejście do okoliczności i samego siebie. Częścią filozofii jogi śmiechu jest świadome inspirowanie do bardziej harmonijnego, zdrowego i radosnego życia poprzez regularne praktykowanie śmiechu oraz przynoszenie szczęścia wszystkim wokół. Gdy wybierasz śmiech stajesz się lepszy i szczęśliwszy a dzięki temu świat staje się lepszy i szczęśliwszy.

Zalety jogi śmiechu:

– dostarcza świeżej dawki endorfin i poprawia nastrój

– wzmacnia system immunologiczny i wspomaga samoleczenie się organizmu

– sprzyja lepszej wydajności i kreatywności w pracy dostarczając tlen do organizmu

– ułatwia kontakty społeczne, dzięki wewnętrznej pogodzie ducha, którą daje ta praktyka łatwiej przyciągnąć znajomych i przyjaciół

– pozwala przejść ze śmiechem przez wyzwania, które nam stawia życie, daje więcej spokoju i dystansu, otwiera na nowe rozwiązania.

 

Namiętność a pożądanie, miłość a zakochanie – czyli relacje na Nowej Ziemi

Czy potrafimy rozróżnić namiętność od pożądania? Wydają nam się tym samym. A jednak wartości, emocje i energia, która podąża za tymi odczuciami jest inna, prowadzi nas do innych zachowań i przynosi inne owoce. Ten interaktywny wykład będzie kontynuacją wykładu na temat różnic między miłością a zakochaniem opartych na psychobiologii i mapy poziomów świadomości Davida Hawkinsa. Tych różnic doświadcza każda z nas w swoim życiu.

Jak się można domyśleć, namiętność jest bardziej powiązana z miłością przez duże M a pożądanie z zakochaniem, co niesie za sobą głębokie konsekwencje.

Przypomnimy sobie również czym różni się zakochanie (145 na Mapie poziomów świadomości D.Hawkinsa) czyli wpadnięcie w miłość ang. fall in love, uzależnienie, przyciąganie, miłość romantyczna od Miłości przez duże M (poziom 500-539)? Różnic jest sporo i warto je sobie uświadomić, gdyż często zakochanie jest pewną, choć na początku przyjemną, formą regresji, która zwykle, jeśli nie zacznie sublimować i rozwijać się w wyższe formy miłości, dewastuje nasze ciało, emocje i duszę. Miłość jest aktem woli, wyborem, deklaracją, działaniem wymagającym wysiłku. Ale kiedy wejdziemy już na tę ścieżkę przynosi radość, spełnienie, zestrojenie, podnosi nasz poziom świadomości i prowadzi do Miłości bezwarunkowej (540-599), gdzie wszystko i wszyscy bez wyjątku są do kochania.

Zmierzamy coraz szybciej w kierunku nowego świata, nowej ziemi opartej na kobiecych wartościach miłości, radości, harmonii, pokoju. Pragniemy budować świadome i satysfakcjonujące relacje. Skoncentrujmy się na tym co je wspiera i wznosi, rozpoznajmy co je niszczy. Bo w takim świecie chcemy żyć.

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.