AGA SIEJKA

Buduje mosty między światami, które rzadko się spotykają. Certyfikowana menstrualna mentorka, coach, ekspertka w obszarze HR i liderka zespołów. Ma za sobą prawie dwie dekady doświadczenia w dużej, międzynarodowej korporacji, gdzie wspiera menedżerów w liderskich wyzwaniach oraz w dbaniu o zdrowie psychiczne i fizyczne pracowników w środowisku biznesowym. 

W 2020 stworzyła markę Kobieta Cykliczna i od tego czasu buduje społeczność kobiet, które chcą żyć i pracować w zgodzie z naturalnymi cyklami. Pracuje autorskimi metodami, łączącymi klasyczny coaching, soul coaching® oraz pracę z energią czterech pór roku, faz księżyca i cyklu menstruacyjnego. Towarzyszy kobietom w odzyskiwaniu relacji z rytmem własnego ciała. Uczy, jak przestać działać wbrew sobie i jak budować życie, pracę oraz odpoczywać w zgodzie z tym, co w danym momencie jest dostępne. Bez ciągłego napięcia i wypalenia. Z większą łagodnością wobec ciała, emocji i kobiecej zmienności. Wspiera w łagodzeniu PMS, bolesnych miesiączek i cyklicznych spadków energii, ale jeszcze częściej w czymś głębszym: w odejściu od walki z własną naturą. I w odważnym wprowadzaniu zmian, które mają szansę się utrwalić, bo są zakorzenione w naturalnym porządku świata. 

Z cykliczności korzysta na co dzień, wykorzystując ją jako kompas w świecie, który wymaga stałej gotowości i nieustannej adaptacji. Marzy o świecie, w którym kobiety nie muszą dopasowywać się do jednego modelu działania i definicji skuteczności utrwalonej przez ostatnich kilkadziesiąt lat.

Jej misją jest przywracanie świadomości kobiecego cyklu, a szczególnie zmiana sposobu, w jaki postrzegamy i przeżywamy menstruację – nie jako problem, lecz jako mistyczny moment połączenia z wewnętrzną mądrością, domknięcia i nowego początku.

Kobieta Cykliczna https://www.facebook.com/kobietacykliczna/

Kobieta Cykliczna https://www.instagram.com/kobietacykliczna/

https://kobietacykliczna.pl

WARSZTATY

Zapraszam kobiety do spotkania, które będzie miało elementy wykładu i dyskusji w kręgu, potencjalnie z krótkimi ćwiczeniami ruchowymi, które uświadamiają kobietom różne jakości i energie faz cyklu menstruacyjnego.

1. Kobieta Cykliczna w pracy – jak zamienić kobiecą zmienność w przewagę biznesową.

Kobieca cykliczność otwiera możliwości, o których większość z nas nawet nie śniła, a już na pewno nie w środowisku biznesowym. Kobiety wzięły rzeczywistość w swoje ręce i szturmem wkroczyły na najwyższe stanowiska, ale większość zrobiła to po męsku, często płacąc za to cenę wypalenia zawodowego i problemów ze zdrowiem. Możemy to zmienić i odkryć, jaką przewagę daje w biznesie podążanie za rytmem kobiecego ciała i własnego cyklu menstruacyjnego. 

Na tym warsztacie odkryjesz, jak wykorzystać 4 fazy cyklu menstruacyjnego w pracy, biznesie i codziennym życiu, zamiast walczyć ze swoją zmiennością i traktować ją jak problem.

Odkryjesz największy kobiecy dar, jaki od zawsze masz w sobie i nauczysz się korzystać z niego w praktyce. Dowiesz się:

  • jak zmienia się kobieca energia, kreatywność i sposób działania w poszczególnych fazach cyklu, 
  • kiedy naturalnie łatwiej Ci tworzyć, planować, komunikować się i domykać projekty, 
  • jak pracować w większej zgodzie ze sobą, bez ciągłego nadużywania się i przeciążenia, 
  • jak przekuć swoją zmienność w źródło siły, intuicji i skuteczności. 

To będzie inspirujące spotkanie o tym, jak odzyskać zaufanie do mądrości własnego ciała i przestać opierać swoją wartość na ciągłym robieniu.

2.Pierwsza miesiączka kobiety cyklicznej – przeżyjmy to jeszcze raz.

Większość z nas pamięta swoją pierwszą miesiączkę, ale niewiele kobiet zostało wtedy naprawdę przygotowanych, wysłuchanych i otoczonych czułością. Dla większości z nas był to moment pełen wstydu, zagubienia i samotności. Moment, który zamiast stać się symbolicznym wejściem w kobiecość, został zbagatelizowany, wykpiony lub ukryty pod zasłoną milczenia. Podczas tego spotkania usiądziemy razem w kobiecym kręgu, aby wrócić do tamtego momentu. Nie po to, by rozdrapywać przeszłość, ale po to, by dać sobie doświadczenie, którego wtedy zabrakło: uważność, zrozumienie, akceptację i poczucie, że z naszym ciałem od początku wszystko było w porządku. To będzie przestrzeń: • rozmowy i dzielenia się historiami,  • spojrzenia na własną kobiecość z nowej perspektywy,  • odzyskiwania zaufania do ciała i cykliczności,  • symbolicznego uzdrowienia relacji z pierwszą miesiączką,  • tworzenia zmiany także dla dziewczynek i kobiet, które przyjdą po nas. Bo sposób, w jaki kobieta przeżywa swoje ciało i swoją cykliczność, często zaczyna się właśnie tam. Przy pierwszej krwi. Przy pierwszym komunikacie, jaki usłyszała o swoim ciele. I być może nie możemy zmienić tamtego dnia, ale możemy przeżyć go jeszcze raz i tym razem same wybrać jak chcemy spotkać się z wejściem w kobiecość.